Zakup czujki dualnej

Zastosowanie czujek dualnych pozwala wyeliminować problemy, które dotyczą czujek pasywnej podczerwieni. Dzięki użyciu niezależnych torów detekcji można całkowicie usunąć zjawisko powstawania fałszywych alarmów.

Czym jest czujnik dualny?

Gdy oba tory sygnalizują alarm to wtedy jest wyzwalany alarm. W innych sytuacjach czujka nie generuje żadnych sygnałów alarmowych. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się czujka dualna. W obecnych czasach bardzo ważna jest odporność na fałszywe alarmy, których niestety jest sporo. Technologia mikrofalowa w drugim torze detekcji jest wykorzystywana w najpopularniejszych czujkach dualnych. Czujnik dualny dostępny jest w różnych wersjach, dlatego bez większych problemów można znaleźć rozwiązanie dostosowane do swoich preferencji. Zjawisko Dopplera dla fal elektromagnetycznych umożliwia detekcję ruchu dla toru mikrofalowego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy czujnik wyposażony jest w odbiornik oraz nadajnik.

Zastosowanie czujek dualnych

Odbiornik odbiera wysłane fale, które mają odpowiednią częstotliwość. Zmiana częstotliwości następuje w wyniku odbicia fal od obiektu, który się aktualnie porusza po danym torze. Na fałszywe alarmy zdecydowanie bardziej odporny jest czujnik dualny. Czujka PIR wypada pod tym względem znacznie gorzej niż czujka dualna ze sklepu napad.pl. Są często wykorzystywane w pomieszczeniach, w których jest dodatkowe źródło ciepła. W domu może być to przykładowo źródło wentylacji, klimatyzacja lub salon wyposażony w kominek. Duża czułość jest prawdopodobnie największą zaletą czujników dualnych. Mają też znacznie lepszą ochronę przed fałszywymi alarmami. Czynniki naturalne mogą wywoływać zmiany temperatury, na które podatne są czujniki.

Comments are closed.